Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Trzy punkty w meczu z Bydgoszczą

Siatkarki Enei PTPS-u Piła w meczu 21. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet pokonały KS Pałac Bydgoszcz 1:3.

Pierwszy set dobrze rozpoczęły podopieczne Jacka Pasińskiego, który wypracowały sobie kilku punktowe prowadzenie. Siatkarki z Bydgoszcz nie poddawały się i stopniowo odrabiały straty. Dobrze w zespole gospodyń prezentowały się Ewelina Krzywicka oraz Joanna Kuligowska. Trener Jacek Pasiński reagował zmianami i na boisku w miejsce Karoliny Różyckiej pojawiła się Oliwa Urban, jednak nie odmieniło to ich gry. Bydgoszczanki utrzymały przewagę do końca seta i wygrały do 19.

Drugiego seta tym razem dobrze otwarły bydgoszczanki. Trener Pasiński ponownie musiał reagować na to co działo się na parkiecie. Po przerwie pilanki rzuciły się do odrabiania strat. W polu zagrywki dobrze pokazywała się Anita Kwiatkowska oraz Dorota Wilk. Tym razem to Piotr Makowski wprowadził rezerwowe zawodniczki jednak w tym secie pilanki nie oddały prowadzenie i wygrały do 21.

Trzeci set rozpoczął się dość wyrównanie jednak z czasem pilanki przejmowały inicjatywę. Siatkarki z Wielkopolski prezentowały się bardzo dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W ataku dobrze prezentowała się Agata Babicz oraz Oliwia Urban. Ostatecznie zawodniczki piątej drużyny LSK wygrały do 16.

Czwarty set był zdecydowania najbardziej emocjonujący i wyrównany. Obie ekipy walczyły o każdą piłkę i nie pozwalały odskoczyć rywalkom. Pilanki rozluźnione zwycięstwem w poprzednim secie pozwoliły nakręcić się zawodniczkom z Bydgoszczy. Losy seta rozstrzygnęła emocjonująca końcówka gdzie 33:31 wygrały siatkarki z Piły i cały mecz 1:3.

KS Pałac Bydgoszcz – Enea PTPS Piła 1:3

(25:19; 21:25; 16:25; 31:33)