Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Chemik Police – Enea PTPS Piła 3:2

Siatkarki Enei PTPS-u Piła w meczu 17. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet przegrały na wyjeździe z zespołem Chemika Police 3:1

W pierwszego seta dobrze weszły siatkarki z Polic. Podopieczne Jakuba Głuszaka dobrze prezentowały się w ataku. Pilanki starały się zatrzymać dobrze prezentujące się siatkarki zespołu gospodarzy jednak nie mogły znaleźć na nie sposobu. Trener pilskiej ekipy starał się zmienić bieg seta przez zmiany jednak mimo zapału siatkarek Enei PTPS-u Piła nie zdołał odmienić już losów tego seta.

Druga odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana. Pilanki dobrze radziły sobie w przyjęciu, a ataki kończyła Dajana Boskovic. Po drugiej stronie siatki dobrze spisywała się Natalia Mędrzyk. Siatkarki z Piły nie pozwalały odskoczyć podopiecznym Jakuba Głuszaka. W końcówce seta więcej spokoju pokazały siatkarki z Polic o wygrały do 20.

Po dziesięciominutowej przerwie dużo lepiej prezentowały się zawodniczki z Wielkopolski. W ataku ponownie dobrze spisywała się Dajana Boskovic. Siatkarki z Polic nie potrafiły zatrzymać dobrze dysponowanych w tym secie pilanek. W końcówce seta co prawda podopieczne trenera Głuszaka zbliżyły się na jedne punkt ale pilanki nie pozwoliły już sobie odebrać zwycięstwa w tym secie i pokazały że ten mecz jeszcze się nie skończył.

Porażka w trzecim secie na siatkarki z Polic podziałała jak płachta na byka. Liderka tabeli LSK skutecznie zatrzymywały Dajane Boskovic odbierając tym samym największy atut pilankom. Trener Pasiński starał się odmienić losy tego seta wprowadzając zawodniczki rezerwowe. Siatkarki z Polic nie pozwoliły sobie jednak odebrać zwycięstwa w tym secie i w całym meczu zwyciężając do 17.

Chemik Police – Enea PTPS Piła 3:1
(25:19; 25:20; 23:25; 25:17)