Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Dajana Boskovic: w Pile poczułam się jak w domu

Dajana Bosković w zespole z Piły występuje od początku obecnego sezonu. Siatkarka w pilskiej ekipie gra na pozycji atakującej. 

Jesteś w Polsce już ponad pół roku, co sądzisz o naszym kraju?

Uważam, że Polska jest naprawdę fajnym krajem. Ludzie są bardzo przyjacielscy i  pozytywni. Kraj jest piękny i ma wiele wspaniałych miast – jednym z moich ulubionych jest Gdańsk. Niestety nie miałam szansy zobaczyć Krakowa, ale słyszałam, że jest naprawdę piękny.

Czy Polska jest podobna do Twojej ojczyzny? 

Polska jest dużo większa niż mój kraj, ale ludzie są podobni. Z resztą Piła jest podobna do mojego rodzinnego miasta, chociaż jest ono jeszcze mniejsze.

Pochodzisz z niewielkiego miasta, z Bileci, ale wcześniej grałaś w San Antonio.
Czy w Pile poczułaś się trochę jak w domu? Czy lepiej czułaś się w wielkim mieście?

Tak jak wspomniałam, Piła jest bardzo podobna do Bileci, dlatego szybko przyzwyczaiłam się zarówno do Piły jak i do Polski. Przez cztery lata mieszkałam w San Antonio, które jest naprawdę dużym miastem, a to co mi się w nim nie podobało to bardzo intensywny styl życia i ogromny ruch uliczny.  Piła jest mniejsza i zdecydowanie łatwiej się po niej poruszać.

Co Ci się podoba i nie podoba w Polsce?

Lubię ludzi i polskie jedzenie (śmiech). Polska kuchnia jest bardzo podobna do serbskiej i to jest fantastyczne. A co do Polaków, chciałabym tylko, żeby więcej osób mówiło po angielsku. Czasami nie mogę się z nimi porozumieć bo nie mówią po angielsku, a ja nie mówię po polsku. A czego nie lubię? Tak naprawdę to tylko zimy. Wtedy jest tu naprawdę bardzo, bardzo zimno.

 Liga zmierza ku końcowi, więc to dobry moment aby zapytać jak ją oceniasz?

Sądzę, że liga jest bardzo dobra. Grają w niej naprawdę dobre zespoły i wiele świetnych zawodniczek. Z nikim nie grało nam się szczególnie łatwo. Za każdym razem wychodząc na boisko musiałyśmy walczyć i dawać z siebie wszystko. To czyniło ten sezon naprawdę interesującym.