Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Drugi dzień turnieju z okazji 100-lecia Niepodległości za nami

Drugi dzień turnieju z okazji 100-lecia Niepodległości przyniósł niespodzianki i zmiany w klasyfikacji turnieju.

Pierwszym meczem drugiego dnia turnieju w Pile był pojedynek wicemistrza Polski, ŁKS Commerecon Łódź z mistrzem pierwszej ligi i beniaminkiem LSK, Energa MKS Kalisz.

Pierwszy set przybrał bardzo nieoczekiwany obrót. Lepiej na parkiecie prezentowały się siatkarki z Kalisz i z każdą kolejną piłką przybliżały się do zwycięstwa w premierowej partii tego spotkania. Ostatecznie siatkarki Energi MKS Kalisz wygrały pierwszego seta do 22. Drugi to bardzo długa gra punkt za punkt. Żaden z zespołów nie potrafiły zbudować większej niż dwa punkty przewagi nad rywalem. W końcówce lepiej zagrały zawodniczki z Łodzi i wygrały do 20. Trzeci set to powtórka z drugiej partii. Walka trwała do końca jednak w końcówce więcej zimnej krwi pokazały zawodniczki beniaminka ligi i wygrały na przewagi do 24. Czwarty set również po wyrównanej grze tym razem padł łupem ŁKS-u i oznaczało to że będziemy mieć tie-breaka. W piątej partii od początku lepiej grały zawodniczki z Kalisza jednak po zmianie stron to ŁKS doszedł do głosu i wygrał 15:11, a cały mecz 3:2.

W drugim meczu tego dnia mierzył się zespół Enei PTPS Piła z drużyną mistrza Polski, Chemika Police. Mistrz Polski pokonał pilanki w trzech setach pilanki jednak we wszystkich zawodniczki z Wielkopolski starały się napsuć swoim rywalką jak najwięcej krwi. Wszystkie trzy seta zakończyły się 20:25.