Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Enea piąty rok z rzędu będzie wspierać nasz klub!

Enea kontynuuje współpracę z klubem siatkarskim PTPS Piła. Firma już od 2017 roku jest sponsorem tytularnym zespołu. Enea PTPS Piła to utytułowana drużyna siatkówki kobiecej, występująca w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Drużyna z Piły to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów kobiecej siatkówki, od wielu lat występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej. Klub czterokrotnie zdobywał tytuły Mistrza Polski oraz Pucharu Polski, może również poszczycić się występami w Final Four Ligi Mistrzyń. W połowie stycznia 2021 roku, klub awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski pokonując na wyjeździe zespół NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Obecnie zawodniczki walczą o każdy punkt, by osiągać sukcesy w lidze. Enea z początkiem roku przedłużyła współpracę z klubem o kolejny rok.

Wsparcie utytułowanych i ambitnych sportowców, szczególnie na obszarze naszej działalności, jest istotnym elementem zaangażowania społecznego Enei. Ważne jest dla nas, że drużyna od lat z sukcesami zajmuje się szkoleniem młodzieży i ma na swoim koncie medale mistrzostw Polski kadetek i młodziczek. Klub jest jedną z najsilniejszych sportowo marek w północno-zachodniej Wielkopolsce. Także dzięki energii od Enei drużyna odnosi sukcesy. Nasze wsparcie ma w tym roku jeszcze większe znaczenie – jesteśmy z naszymi sportsmankami nawet w tak trudnym czasie jak ten, który zdominowała pandemia – powiedziała Anna Lutek, dyrektor Departamentu PR i Komunikacji Enei.

Wsparcie dla PTPS Piła to nie jedyny obszar związany z siatkówką, w którym działa Enea. Współpraca ta wpisuje się w szerszy kontekst zaangażowania Enei w rozwój profesjonalnej piłki siatkowej. Firma poszukuje również siatkarskich talentów w ramach projektu Enea Liga Mini Piłki Siatkowej. Ma on na celu promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W pierwszej edycji ligi bierze udział blisko 250 zespołów z 30 szkół podstawowych. Enea wspiera zatem zarówno sporty zawodowe, jak i młodzieżowe.

Enea wspiera nasz klub już od 2017 roku, a współpraca ze sponsorem tytularnym od początku układa się bardzo dobrze. Cieszymy się, że tak silna marka jak Enea docenia PTPS i dodaje nam energii w ligowych zmaganiach. Szczególnie ważne jest to dziśw tak trudnym dla profesjonalnego sportu czasie − powiedział Marian Jędrzejaszek, prezes PTPS.

Enea, jako firma odpowiedzialna społecznie, aktywnie angażuje się w projekty sponsoringowe w regionach, w których najaktywniej działa. Firma wspiera m.in. drużyny siatkarskie i koszykarskie w północno-zachodniej Polsce.

poczta-polska