Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Enea pokonała Energę. Derby Wielkopolski dla pilanek.

W derbach Wielkopolski, które odbyły się w 10. kolejce LSK zawodniczki Enei PTP Piła pokonały 3:2 zespół Energi MKS Kalisz.

Pierwszy set bardzo dobrze rozpoczęły zawodniczki Enei PTPS Piła. Podopieczne Mateusza Czerwińskiego bardzo szybko wyszły na prowadzenie. W zespole z Piły bardzo dobrze prezentowała się w ataku Anna Stence. Siatkarki z Kalisz nie potrafiły zatrzymać rozpędzonych pilanek i pierwszy set zakończył się wynikiem 25:14 dla Piły.

Drugi set lepiej rozpoczeły zawodniczki z Kalisza, które wyszły na kilkupunktowe prowadzeni. Pilanki nie zamierzały jednak oddać tego set i w końcówce doprowadziły do remisu i miały dwie piłki setowe jednak nie potrafiły tego wykorzystać. Ostatecznie na przewagi 25:27 wygrał zespół z Kalisza.

Trzeci set to powtórka z pierwszej partii. Pilanki dominowały w każdym elemencie gry. Na siatce brylowała Marharyta Azizova, której nie potrafiły zatrzymać podopieczne Mariusza Wiktorowicza. Zawodniczki Enei PTPS Piła tego seta wygrały do 11 i prowadziły w meczu 2:1.

Oba zespoły zafundowały kibicom w hali istny rollercoaster co potwierdził czwarty set. Znów do głosy doszły zawodniczki z Kalisz, gra była bardzo wyrównana, a żaden z zespołów nie chciał przegrać tego seta. O zwycięstwie w tej partii ponownie zadecydowała gra na przewagi, którą wygrały 24:26 kaliszanki.

Tie-break również dostarczył emocji. Pilanki w tym secie były bardzo skuteczne w bloku, a dobre ataki dołożyła Klaudia Kaczorowska. Taka gra pozwoliła pilankom wygrać tego seta 15:11 i całe spotkanie 3:2.