Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Enea PTPS Piła – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 2:3

Zawodniczki Enei PTPS Piła w meczu 15. kolejki LSK przegrały u siebie z zespołem Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 2:3.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły przyjezdne. Podopieczne Piotra Mateli dość szybko wypracowały sobie kilkupunktowe prowadzenie. W ataku drużyny z Bydgoszczy dobrze prezentowała się Tamara Gałucha i Ewelina Krzywicka. Pilanki mimo poprawy gry w końcówce seta nie zdołały już nadrobić zaległości i musiały uznać wyższość rywalek do 17.

Drugi set wyglądał już zupełnie inaczej. Grę prowadziły zawodniczki z Piły. Szczególnie dobrze prezentowała się Anna Stencel oraz Marharyta Azizova. Zawodniczki z Bydgoszczy starały się nawiązać walkę jednak nie mogły zatrzymać Pilanek. Siatkarki Enei drugiego seta wygrały do 20 i meczu mieliśmy remis po jeden.

Trzecia partia tego meczu to powtórka z pierwszego seta. Ponownie w grze dominowały siatkarki z Bydgoszczy. Zawodniczki z Piły miały w tym secie bardzo durze problemów w przyjęciu co przekładało się na nieskuteczne ataki. Pilanki podobnie jak w pierwszy secie musiały uznać wyższość rywalek do 17.

Czwartego seta lepiej rozpoczeły zawodniczki z Bydgoszcz jednak z piłki na piłkę wiatr w żagle łapały siatkarki Enei PTPS Piła. Podopieczne trenera Chiappiniego zdecydowanie poprawiły grę w przyjęciu co przekładało się na skuteczne ataki głównie Anny Stencel i Olgi Stranzali. Pilanki w końcówce set` zachowały więcej zimnej krwi i wygrały do 21.

Tie-break bardzo dobrze rozpoczęły pilanki. Siatkarki z Wielkopolski grały jak natchnione i przy zmianie stron prowadziły 8:1. Niestety po wznowieniu gry co raz częściej do głosy dochodziły rywalki z Bydgoszczy. Siatkarki Enei PTPS Piła nie potrafiły wykorzystać dwóch piłek meczowych i o zwycięstwie decydowała gra na przewagi. Tym razem więcej spokoju pokazały zawodniczki z Bydgoszczy i wygrały 14:16.

Enea PTPS Piła – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 2:3
(17:25; 25:20; 17:25; 25:21; 14:16)

MVP: Magdalena Mazurek (Enea PTPS Piła)