Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Enea PTPS Piła dziewiątą drużyną Ligi Siatkówki Kobiet

Zawodniczki Enei PTPS Piła w drugim meczu o 9. miejsce w LSK pokonały na wyjeździe DPD Legionovie Legionowo 3:0.

Zawodniczki z Piły od samego początku narzuciły swoje warunki gry i bardzo szybko wyszły na wysokie prowadzenie. Zawodniczki z Legionowa nie chciały jednak tak łatwo oddać tego seta i stopniowo odrabiały straty do rywale. Siatkarki z Wielkopolski nie oddały jednak już prowadzenia i wygrały 23:25.

Drugi set również lepiej rozpoczęły pilanki i to one dyktowały warunki gry. W zespole z Piły bardzo dobrze prezentowała się Marharyta Azizova oraz Anna Stence. Zawodniczki z Legionowa starały się nawiązać walkę z rywalkami jednak i w tym secie im się to nie udało i musiały uznać wyższość rywalek 21:25.

Trzeci set nie przyniósł zmiany w grze żadnej z ekip i siatkarki Enei PTPS Piła pewnie zmierzały po zwycięstwo. Rywalki pogowanie starały się nawiązać walkę jadnak brakowało im argumentów. Trzeci set zakończył się wynikiem 22:25 i zwycięstwem pilanek 0:3.

Siatkarki z Wielkopolski po zwycięstwie w Legionowie oraz wygranym meczu przed tygodniem w Pile wywalczyły dziewiąte miejsce w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2018/2019.

DPD Legionovia Legionowo – Enea PTPS Piła 0:3
(23:25; 21:25; 22:25)

MVP: Paula Słonecka (Enea PTPS Piła)