Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Enea PTPS Piła juz za tydzień zagra na piasku!

Pilski klub zaprezentuje się po raz pierwszy w tym sezonie podczas rozgrywanego na piaszczystych boiskach turnieju PreZero Grand Prix.

Pilanki wystąpią w premierowym turnieju organizowanym przez Polską Ligę Siatkówki o nazwie PreZero Grand Prix, w którym kluby TAURON Ligi, Plus Ligi  i  Tauron 1 Ligi zmierzą się na boiskach plażowych. W turnieju weźmie udział 8 drużyn żeńskich i 16 drużyn męskich. Pilanki zagrają w grupie B, która swoje zmagania rozpocznie 31 lipca na piaszczystych boiskach Monta Beach Volley Club w Warszawie.

Turniej będzie łączył w sobie zarówno elementy siatkówki plażowej jak i halowej. Rozgrywany na otwartej przestrzeni, na piaszczystym boisku, którego wymiary będą jednak halowe. Zasady również będa zbliżone do tych znanych kibicom z hali. Grać będziemy do 25 punktów, do dwóch wygranych setów, jednak na boisku zamiast sześciu znajdować będą się cztery zawodniczki i każda z nich będzie mogła atakować.

To bardzo fajna impreza, która przypomni kibicom siatkówkę po tak długiej, niespodziewanej przerwie – mówi trener Zawieracz. Mam nadzieję, że będzie to widowisko, które zadowoli zarówno kibiców, sponsorów, jak i same zawodniczki, którym pozostał ogromny niedosyt po nagłym zakończeniu sezonu – dodaje.  

Enea PTPS Piła rozegra w fazie grupowej trzy mecze z: DPD Legionovią, KS Pałac Bydgoszcz i zespołem E.LECLERC MOYA Radomka.  W przypadku zajęcia pierwszego lub drugiego miejsca pilanki uzyskają awans do turnieju finałowego, który odbędzie się 7 sierpnia
w Gdańsku.

PreZero Grand Prix – Grupa B, 31 lipca 2020 r.

Monta Beach Volley Club, Warszawa ul. Gen. M. Zaruskiego 12

  9:30 – DPD Legionovia Legionowo – Enea PTPS Piła

12:30 – Enea PTPS Piła – KS Pałac Bydgoszcz

15:30 – E.LECLERC MOYA Radomka Radom – Enea PTPS Piła

 

Wszystkie mecze transmitowane będą przez telewizję Polsat Sport!