Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Enea PTPS Piła odpadła z Pucharu Polski

Zawodniczki Enei PTPS-u Piła odpadły w półfinale Puchar Polski z ŁKS-em Commerecon Łódź przegrywając 3:1.

Pilanki bardzo dobrze rozpoczęły pierwszego seta i szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi. W ataku pilskiej ekipy dobrze spisywała się Agata Babicz oraz Dajana Bosković. Siatkarki z Łodzi nie potrafiły poradzić sobie z dobrą grą pilanek i o czas musiał prosić trener Masek. Po powrocie na bosko mecz wyraźnie się wyrównał i kibice zgromadzenie na hali w Nysie mogli cieszyć się bardzo zaciętym pojedynkiem. Oba zespoły do samego końca walczyły o zwycięstwo w premierowej partii tego spotkania, minimalnie lepsze okazały się zawodniczki z Łodzi, które wygrały do 22.

Drugiego seta również dużo lepiej rozpoczęły podopieczne Jacka Pasińskiego. Pilanki kontrolowały przebieg tego seta od pierwszych piłek. Ponownie w ataku dobrze spisywała się Agata Babicz oraz Dajana Bosković. Trener siatkarek z Łodzi starał się ratować sytuację ale jego podopieczne nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych pilanek. Zawodniczki z Wielkopolski nie oddały prowadzenie do końca i pewnie wygrały do 18.

Trzeciego seta tym razem lepiej rozpoczęły siatkarki.z Łodzi. Pilanki jednak bardzo szybko nawiązały walkę i gra toczyła się punkt za punkt. Podczas jednej z akcji na siatce urazu doznała rozgrywająca zespołu z Łodzi. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że musiała ona opuścić boisko na noszach, a trener Masak zmuszony był do wykonania zmiany. LKS po tej sytuacji wyraźnie wybił się z rytmu co dobrze wykorzystały pilanki. W końcówce seta zawodniczki Jacka Pasińskiego miały piłkę setową, która jednak obroniły łodzianki. Ostatecznie seta zakończył się na przewagi 26:24 zwycięstwem zawodniczek z Łodzi.

Początek czwartego seta należał do ŁKS-u. W ekipie z Łodzi dobrze pokazywała się Bidias oraz Kowalińska. Jacek Pasiński na wydarzeni na boisku zareagował zamieniając Różycką, a w jej miejsce wprowadzając Oliwię Urban. Po tej roszadzie zespół z Piły wyraźnie odżył. Pilanki doprowadziły do remisu i przejęły inicjatywę w tym secie. W końcówce siatkarki Enei PTPs-u miały piłkę setową jednak podobnie jak w poprzedniej odsłonię wybroniły ją zawodniczki z Łodzi. Set ponownie zakończył się na przewagi i niestety znów górą do 25 były zawodniczki z Łodzi.

ŁKS Commerecon Łódź – Enea PTPS Piła 3:1

(25:22; 25:18; 26:24; 27:25)