Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Enea PTPS Piła piątą drużyną Ligi Siatkówki Kobiet

Siatkarki Enei PTPS Piła w trzecim meczu o piąte miejsce w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet pokonały 3:1 Trefla Proximę Kraków.

Pierwszy set decydującego meczu o piąte miejsce w ligowej tabeli nie rozpoczął się najlepiej dla siatkarek Enei PTPS Piła. Podopieczne Jacka Pasińskiego były bezradne wobec skutecznych ataków siatkarek z Krakowa do tego dochodziły jeszcze błędy popełniane przez pilanki. Szybko na wydarzenia na boisku musiał reagować trener PTPS-u, który już na początku seta wykorzystał dwa czasy, a następnie dokonał kilku roszad. Pilanki zaczęły powoli zbliżać się do swoich rywalek jednak w tym secie było już za późno na odwrócenie wyniku i musiały one uznać wyższość rywalek.

Drugi set wyglądał już dużo lepiej w wykonaniu zawodniczek z Piły. Dobrze prezentowała się Dajana Bosković, a swoje dołożyła jeszcze Karolina Różycka. Siatkarki z Krakowa nie pozostawały jednak dłużne i nie pozwalały swoim rywalkom poczuć się zbyt pewnie. Można powiedzieć, że przez cały set gra była bardzo wyrównana. W końcówce seta więcej zimnej krwi zachowały jednak pilanki i wygrały drugą partię na przewagi 27:25.

Po dziesięciominutowej pilanki grały jak nakręcone. Podopieczne Jacka Pasińskiego przeważały w każdym elemencie gry nie dopuszczając swoich rywalek do głosu nawet na chwilę. Siatkarki z Krakowa nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych siatkarek z Piły i mogły tylko czekać na zakończenie seta. Ostatecznie zawodniczki Enei PTPS Piła wygrały seta do 15 i prowadziły w meczu 2:1

Czwarty set to kontynuacja dobrej gry pilanek z poprzedniej partii. W ataku pilskiej ekipy dobrze prezentowała się Dajana Bosković. Krakowianki nadal nie potrafiły znaleźć sposobu na zawodniczki z Piły. Siatkarkom Trefla Proximy Kraków nie pomagał ani wzięty przez trenera czas ani też wprowadzane roszady. W końcówce, co prawda siatkarki z Małopolski odrobiły kilka punktów jednak nie przeszkodziło to pilankom zwyciężyć w tym secie. Ostatecznie zawodniczki Enei PTPS Piła wygrały seta do 19 i cały mecz 3:1, co dało im piąte miejsce na koniec sezonu w ligowej tabeli. Jest to najlepszy wyniki pilskiej ekipy od powrotu do ekstraklasy w 2011 roku.

Enea PTPS Piła – Trefl Proxima Kraków 3:1
(16:25; 27:25; 25:15; 25:19)
MVP: Dorota Wilk