Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Enea PTPS Piła przegrała w Łodzi

Zawodniczki Enei PTPS Piła przegrały w meczu Ligi Siatkówki Kobiet z Grot Budowlanymi Łódź

Mecz dobrze rozpoczęły zawodniczki z Łodzi, jednak pilanki nie pozwalały rywalką zyskać większej przewagi. Oba zespoły popełniały sporo błędów, ale żadna ze stron nie potrafiła tego wykorzystać. W drugiej części seta przewagę zaczęły zyskiwać gospodynie. Łodzianki dobrze grały blokiem i serwisem co pozwoliło wygrać im seta do 11.

Przegrana w pierwszym secie nie podcięła skrzydeł Pilankom, i kolejny set meczu toczył się wyrównanie. Lepiej z czasem zaczęły prezentować się zawodniczki z Łodzi. Siatkarki Grot Budowlanych Łódź ponownie dobrze radziły sobie w polu zagrywki ale również w ataku. Taka gra pozwoliła im wygrać również drugiego seta, tym razem do 19.

Trzeci set był zdecydowanie najlepszy w wykonaniu siatkarek Enei PTPS Piła. Tym razem to pilanki za sprawą Klaudii Kaczorowskiej postraszyły rywalki zagrywką. Łodzianki popełniały proste błędy co wykorzystywały rywalki. Przewaga pilanek rosła z każdą piłką, a zawodniczki z Łodzi nie potrafiły ich zatrzymać. Set zakończyła, punktowym blokiem Paulina Szpak, a pilanki wygrały do 21.

Początek czwartego seta należał do gospodyń, które bardzo szybko wypracowały sobie kilkupunktowe prowadzenie, którego jak się później okazało nie oddały do końca. Pilanki starały się nawiązać walkę jednak nie mogły znaleźć sposobu n dobrze dysponowane rywalki. Grot czwartego seta wygrał do 20 i całe spotkanie 3:1.

Grot Budowlani Łódź – Enea PTPS Piła 3:1
(25:11; 25:19; 21:25; 25:20)

MVP: Anna Bączyńska (Grot Budowlani Łódź)