Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Trenujemy podczas kwarantanny!

Mimo nałożonej na naszą drużynę przez Państwową Inspekcję Sanitarną kwarantanny zawodniczki nie zwalniają tempa. Brak treningów na hali czy stałego nadzoru trenera nie zwalnia ich z dbania o formę. W jaki sposób trenują? Opowiada nasz drugi trener Damian Zemło.

– Dziewczyny otrzymały indywidualne plany treningowe dostosowane do ich obecnego stanu zdrowia, samopoczucia i możliwości sprzętowych – mówi Zemło.

– Treningi są podzielone na dwie jednostki trenigowe. Pierwsza to tzw. jednostka siłowa. W warunkach domowych nie jesteśmy raczej w stanie poprawić poziomu siły, ale staramy się utrzymywać dotychczas wypracowane efekty. W tej jednostce skupiamy się przede wszystkim na zabezpieczeniu przed kontuzjami i sumiennej pracy mobilizacyjnej. Druga jednostka treningowa to trening kondycyjny o wysokiej intensywności – opowiada drugi trener.

Czy jednak okres zamknięcia w czterech ścianach nie odbiera im motywacji do codziennych ćwiczeń? – Jesteśmy w stałym kontakcie zawodniczkami i wiem, że bardzo sumiennie pracują, aby ich powrót na boisko po kwarantannie był jak najlżejszy dla organizmu.

 

 

poczta-polska