Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Jedziemy do Nysy

Zawodniczki Enei PTPS-u Piła w meczu 1/4 finału Pucharu Polski pokonały KS Pałac Bydgoszcz i awansowały do final four.

Pilanki od początku meczu rzuciły się do ataku. Dobrze prezentowała się Dajana Bosković oraz Karolina Różycka. Podopieczne Jacka Pasińskiego wypracowały sobie kilkupunktowe prowadzeniu już na początku seta. Siatkarki z Bydgoszczy starały się nawiązać walkę jednak nie potrafiły w żaden sposób zatrzymać zawodniczek z Wielkopolski. W zespole Piotra Makowskiego ciężar gry na swoje braki wzięła Ewelina Krzywicka jednak na nic zdały się jej próby. Ostatecznie pilanki premierowego seta wygrały do 17.

Drugiego seta ponownie lepiej rozpoczęły siatkarki zespołu gospodarzy. Zawodniczki z Wielkopolski bardzo dobrze radziły sobie w ataku i ponownie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. W zespole gości ponownie nadrabiać wynik starała się Ewelina Krzywicka. Tym razem przyjmująca zespołu z Bydgoszczy była bardziej skuteczna. Siatkarki Piotra Makowskiego zdołały odrobić straty i w końcówce seta przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając do 22.

Trzeci set to znów dobra gra pilanek. W ataku dobrze prezentowała się Agata Babicz oraz Dajana Boskovic. Zawodniczki Pałacu nie dawały jednak za wygraną. Bydgoszczanki za sprawą Weroniki Fojucik oraz Moniki Fedusio dotrzymywały tempa podopiecznym Jacka Pasińskiego. Końcówka seta tym razem należała jednak do ekipy gospodarzy, które wygrały do 21 i prowadziły w meczu 2:1.

Czwarty set to od początku do końca dominacja pilanek. Skuteczne ataki oraz trudna zagrywka, to był klucz do sukcesu w tym secie. Siatkarki z Wielkopolski w żaden sposób nie pozwoliły się zaskoczyć i pewnie szły po zwycięstwo. Ostatecznie podopieczne Jacka Pasińskiego wygrały tego seta do 16 i awansowały do final four Pucharu Polski.

Mecze finałowe Pucharu Polski odbędą się w dniach 10-11 marca. Zawodniczki Enei PTPS-u Piła w półfinale zmierzą się z zespołem ŁKS-u Commerecon Łódź. W drugiej parze zagra zespół Radomianki Radom, który sensacyjnie pokonał 3:2 Chemik Police, a ich rywalem będzie zwycięzca z pary Grot Budowlani Łódź/BKS Profi-Credit Bielsko-Biała.

Enea PTPS Piła – KS Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:17; 22:25; 25:21; 25:16)