Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Kolejna wygrana pilanek na własnej hali

Zawodniczki Enei PTPS Piła w meczu 25. kolejki LSK wygrały 3:1 na własnej hali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego. W ataku zespołu gości dobrze prezentowała się Koleta Łyszkiewicz. Szybko o czas poprosił trener Enei PTPS Piła, Jacek Pasiński. Po powrocie na boisko gra pilanek wyraźni się poprawiła jednak siatkarki KSZO nadal utrzymywały się na prowadzeniu. Zawodniczki z Wielkopolski nie zdołały już odwrócić losów pierwszej partii i musiały uznać wyższość rywalek.

Drugiego seta ponownie lepiej rozpoczęły przyjezdne jednak szybko inicjatywę przejęły pilanki. W zespole gospodarzy w ataku dobrze prezentowały się Dajana Bosković oraz Karolina Różycka. Zawodniczki Jacka Pasińskiego sukcesywnie powiększały swoje prowadzenie i ostatecznie zwyciężyły w tym secie do 16.

Po 10 minutowej przerwie pilanki kontynuowały dobrą grę z drugiego seta. W ataku ponownie dobrze prezentowały się Bosković oraz Różycka. Zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego nie mogły znaleźć sposobu na pilanki, nie pomagały również roszady wprowadzane prze trenera Grabowskiego. Podopieczne Jacka Pasińskiego tak samo jak w poprzednim secie wygrały do 16.

Czwarty set również nie przyniósł zmiany gry obu zespołów. Pilanki miały przewagę w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i sukcesywnie zbliżały się do zwycięstwa w czwartym secie. W końcówce meczu podopieczne Jacka Pasińskiego trochę się rozluźniły co pozwoliło zawodniczkom KSZO odrobić kilka oczek jednak ostatecznie to siatkarki Enei PTPS Piła wygrały do 21 i cały mecz 3:1.

Enea PTPS Piła – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1
(21:25; 25:16; 25:16; 25:21)
MVP: Dorota Wilk