Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Kolejny tie-break pilanek

Siatkarki Enei PTPS Piła w meczu 4. kolejki LSK mierzyły się z drużyną Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz.

Pierwszy set dużo lepiej wyglądał w wykonaniu zawodniczek z Bydgoszczy. Podopieczne trenera Mateli grały bardzo konsekwentnie i szybko wyszły na kilku punktowe prowadzenie. W zespole z Bydgoszczy bardzo skutecznie grały Ewelina Krzywicka oraz Fedusio. Pilanki nie mogły znaleźć sposobu na dobrze dysponowane rywalki.  Pierwszy set wyraźnie, 25:15 wygrały zawodniczki Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz.

Drugi set wyglądał bardzo podobnie do pierwszego. Siatkarki z Bydgoszczy dominowały. Skutecznością na siatce w tym secie popisywały się Patrycja Polak oraz Marta Ziółkowska. Pilanki starały się nawiązać walkę jednak ataki Stranzali i Azizovej nie przynosiły efektów. W końcówce podopieczne trenera Naranjo Hernandeza zaczęły gonić wynik jednak było już za późno i to rywalki prowadziły już 2:0.

W trzecim secie gra całkowicie się zmieniła. To pilanki przejęły inicjatywę i punktowały rywalki. W zespole z Wielkopolski bardzo dobrze prezentowała się Olga Stranzali. Zawodniczki Piotra Mateli słabo przyjmowały co przekładało się na problemy w ataku. Pilanki trzeciego seta wygrały do 15 i wróciły do meczu.

Czwarty set to kontynuacja dobrej gry pilanek. Siatkarki Enei PTPS Piła dyktowały warunki gry, a w ataku brylowała Marharyta Azizova. Bydgoszczanki starały się nawiązać rywalizację jednak ataki Fedusio i Polak były nieskuteczne. Zawodniczki trenera Naranjo Hernandeza wygrały czwartego seta do 19 i o zwycięstwie w tym meczu musiał zadecydować tie-break.

W tie-breku gra pilanek nie wyglądała już tak dobrze jak w dwóch poprzednich partiach. Do dobrej dyspozycji powróciły zawodniczki zespołu z Bydgoszczy i pewnie kroczyły po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Ostatecznie bydgoszczanki tego seta 15:9.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Enea PTPS Piła 3:2
(25:15; 25:20; 17:25; 19:25; 15:9)

MVP: Patrycja Polak (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz)