Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

KSZO pokonane. Trzy punkty jadą do Piły

Zawodniczki Enei PTPS Piła w ostatnim meczu w 2018 roku pokonały drużynę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Oba zespoły nie pozwalały swoim rywalkom uzyskać większej przewagi niż dwa punkty. W drużynie debiutującego na trenerskiej ławce Enei PTPS Piła, Alessandro Chiappiniego najlepiej radziła sobie Anna Stencel. Losy seta warzyły się do samego końca, w końcówce jednak lepiej zaprezentowały się pilanki, które wygrały na przewagi 24:26.

Drugiego seta dużo lepiej rozpoczeły zawodniczki z Piły. Siatkarki z Wielkopolski szybko wypracowały sobie kilkupunktowe prowadzenie. W ataku pilskiej ekipy bardzo dobrze prezentowała się Olga Stranzali. Zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego starały się zatrzymać rozpędzone pilanki jednak żadne zabiegi przeprowadzane przez trenera Bockaya nie przynosiły rezultatów. Siatkarki Enei PTPS Piła drugiego seta do 18 i prowadziły w meczu 0:2.

Trzeciego seta tym razem lepiej rozpoczeły gospodynie. W ataku dobrze prezentowała się Svitlana Dorsman oraz Anna Miros. Pilanki starały się odrabiać straty jednak zawodniczki KSZO utrzymywały bezpieczną przewagę. Gospodynie tego seta wygrały 25:21.

Początek trzeciego seta ponownie należał do zawodniczek z KSZO. Jednak pilanki szybko wróciły do dobrej gry i dogoniły rywalki. W zespole z Wielkopolski ponownie bardzo dobrze w ataku spisywała się Olga Stranzali, a także Marharyta Azizova. Siatkarki Enei PTPS Piła wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca seta, wygrywając 23:25 i całe spotkanie 1:3.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Enea PTPS Piła 1:3
(24:26; 18:25; 25:21; 23:25)

MVP: Olga Stranzali (Enea PTPS Piła)

Fot: Rafał Soboń / LSK