Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Marta Wellna przyjmującą Enea PTPS Piła!

Doświadczona przyjmująca dołączyła do pilskiego zespołu.

Marta Wellna pochodzi ze Złotowa i to w tamtejszej Sparce Złotów zaczęła się jej przygoda z siatkówką. Następnie dołączyła do drużyn młodzieżowych PTPS-u Piła, z którymi wywalczyła Mistrzostwo Polski Młodziczek (2005) oraz Kadetek (2006). Reprezentowała również barwy PSPS-u Chemika Police, Sokoła Chorzów i Zawiszy Sulechów, z którą podobnie jak z jej kolejnym  klubem – Wisłą Warszawa, wywalczyła Mistrzostwo I ligi. W 2018 roku przyjmująca dołączyła do ekstraklasowego zespołu BKS STAL Bielsko-Biała, w którym spędziła dwa sezony.

Dlaczego zdecydowała się na grę w Pile? – Bardzo spodobała mi się wizja budowanego składu. Zostało kilka dziewczyn z poprzedniego sezonu, w którym Piła okazała się czarnym koniem rozgrywek. Mam nadzieję, że i w tym też napsujemy pozostałym dużo krwi. Nie znam jeszcze wszystkich dziewczyn osobiście ale wiem z boiska że to walczaki, myślę że dzięki temu szybko się dogadamy i będziemy stanowić świetną drużynę – mówi Wellna.

 Poza tym urodziłam się w Pile, wychowałam w pobliskim Złotowie i świetnie jest móc wrócić po wielu latach w rodzinne strony. Pierwsze siatkarskie kroki stawiałam w Złotowie, ale równocześnie grałam też dla młodzieżowych drużyn PTPS-u można więc powiedzieć, że wracam do domu i świetnie się z tym czuję – śmieje się przyjmująca.  

Nie mogę się już doczekać pierwszych meczów na które serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków siatkówki z Piły, Złotowa i okolic – pamiętam, że było Was wielu!

Marta Wellna jest czwartą zakontraktowaną przez pilski klub zawodniczką grającą na pozycji przyjmującej. Wcześniej do Enei PTPS-u Piła dołączyły Natalia Skrzypkowska, Patrycja Gądek i Angelika Wystel.