Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo

Siatkarki Enea PTPS Piła w meczu 5. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet pokonały po tie-breaku Poli Budowlanych Toruń. 

Pierwszego seta rozpoczęły zawodniczki z Torunia. Wypracowały sobie kilkupunktowe prowadzeni, którego długo nie chciały oddać. Trener Jacek Pasiński zareagował biorąc przerwę na żądanie. Był to strzał w dziesiątke, pilanki zaczęły grać zdecydowanie lepiej i najpierw doprowadziły do remisu aby następnie wygrać partię do 22.

Drugiego seta znów lepiej rozpoczęły zawodniczki z kujawsko-pomorskiego. Jednak znów pilanki po reprymendzie od swojego trenera poprawiły grą i wyrównały stan seta. Gra toczyły się na styku i żaden z zespołów nie mógł wypracować sobie przewagi, w końcówce jednak lepiej zagrały torunianki i w setach było po jeden.

Trzeci set to dokładna powtórka drugiego seta, znów pilanki dogoniły zawodniczki Poli Budowlanych Toruń jednak w końcówce zabrakło trochę szczęścia.

Pilanki wiedziały, że to ostatni moment żeby przełamać ten mecz na swoją korzyść. Przyjezdne od razy zaatakowały i wypracowały sobie wysokie prowadzenie. Torunianki starały się zatrzymać rywalki jednak w żaden sposób nie potrafiły tego zrobić. Siatkarki Enea PTPS Piła nie oddały prowadzeni i wygrały czwartego seta.

Piąta dodatkowa partia rozpoczęła się od prowadzenia zespołu z Wielkopolski jednak siatkarki gospodarzy nie chciały pozwolić na wypracowanie zbyt wysokiej przewagi i wyrównały, a przy zmianie stron prowadziły jednym punktem. Po wznowieniu gry pilanki powróciły do świetnej dyspozycji i zaczęły bezlitośnie punktować rywalki. Dzięki takiej grze zwyciężyły do 11 i wygrały całe spotkanie.

MVP: Justyna Łysiak (Enea PTPS Piła)

Poli Budowlani Toruń – Enea PTPS Piła 2:3
(22:25; 25:18; 25:23; 20:25; 11:15)