Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Pilanki nie dały rady ŁKS-owi

Zawodniczki Enei PTPS Piła w meczu 6. kolejki przegrały wyjazdowe spotkanie z ŁKS Commerecon Łódź 3:0

Pierwszego seta dobrze zaczęły oba zespoły. W zespole Enei PTPS Piła na siatce dobrze spisywała się Marharita Azizova. W drużynie z Łodzi dobrze wyglądała Regiane Bidas. W tym secie atutem zespołu z Łodzi był blok. Podopieczne Michała Maska pięciokrotnie zablokowały ataki pilanek. W końcówce seta lepsze okazały się zawodniczki z ŁKS-u, które wygrały 25:22.

W drugim secie żaden z zespołów nie zamierzał odpuścić. Gra toczyła się punkt za punkt i do końca nie było wiadomo, który zespół będzie cieszył się ze zwycięstwa w tej partii. W zespole z Piły w ataku dobrze prezentowała się Olga Stranzali. W tym secie w bloku lepiej wyglądały podopieczne trenera Naranjo Hernandeza, które siedem razy zablokowały ataki zawodniczek ŁKS-u. W zespole gospodarzy tego spotkania dobrze na siatce wyglądała Aleksandra Wójcik, która również dobrze grała w przyjęciu. O zwycięstwie w tym secie zadecydowała gra na przewagi, jednak podobnie jak w pierwszej partii górą 26:24 był zawodniczki ŁSK Commerecon Łódź.

Trzeci set to bardzo dobra gra zawodniczek z Łodzi. W ataku dobrze wyglądały Monika Bociek oraz Regane Bidas. Pilanki nie były wstanie zatrzymać rozpędzonych zawodniczek z Łodzi. W drużynie z Wielkopolski znacznie gorzej w tym secie wyglądała gra w przyjęciu co przekładało się na nieskuteczne ataki. Ostatecznie łodzianki wygrały tą partię 25:16 i całe spotkanie 3:0 .

ŁKS Commerecon Łódź – Enea PTPS Piła 3:0
(25:22; 26:24; 25:16)

MVP: Klaudia Alagierska (ŁKS Commerecon Łódź)