Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Pilanki na podium w turnieju w Bobolicach

Siatkarki Enei PTPS Piła w pierwszym przedsezonowym turnieju rozgrywanym w Bobolicach zajęły trzecie miejsce.

Turniej w Bobolicach rozpoczął mecz Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Enea PTPS Piła. W pierwszym secie pilanki przegrały do piętnastu. Po roszadach w szóstce jakich dokonał trener pilanek siatkarki z Wielkopolski grały dużo lepiej i wygrały z zespołem z Bydgoszczy do 14. W trzecim i czwartym secie lepsze okazały się podopieczne trenera Piotra Mateli.

W drugim meczu tego dnia doszło do sensacji bo zespół DPD Legionovia Legionowo pokonał w trzech setach mistrzynie Polski, Chmika Police.

Drugi dzień turnieju ponownie otworzył mecz pilanek. Tym razem zawodniczki Enei PTPS Piła spotkały się z zespołem DPD Legionowo. Wydawać by się mogło, że rywalki siatkarek z Piły po wygranym meczu z Chemikiem Police postawią wysoko poprzeczką jednak w pierwszym secie pilanki wygrały do 15. Drugi sety był zdecydowanie bardziej zacięty i rozstrzygnął się dopiero w końcówce na korzyść siatkarek z Wielkopolski, które wygrały do 23. Trzeci set był również bardzo wyrównany jednak w nim w końcówce lepiej spisały się siatkarki z Legionowa wygrywając do 21. W czwartej odsłoni pilanki powróciły do bardzo dobrej gry z pierwszej partii i pokonały swoje rywalki do 16 wygrywając cały mecz 3:1.

W drugim meczu Chemik Police pokonały Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2.

Trzeci dzień turnieju otworzy mecz DPD Legionovia Legionowo – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz, który bydgoszczanki wygrały 0:3 i zapewniły sobie pierwsze miejsce w turnieju.

W drugim meczu mistrz Polski, Chemik Police rywalizował z Eneą PTPS Piła walcząc o drugie miejsce w turnieju. Górą w tym starciu były siatkarki z Policy, które wygrały mecz 3:1 i zajęły drugie miejsce w turnieju, pilanki natomiast musiały zadowolić się trzecim miejsce.