Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Pilanki przegrały w derbach Wielkopolski

Zawodniczki Enei PTPS Piła w meczu 21 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet przegrały na wyjeździe z zespołem Energi MKS Kalisz 3:1

Pierwszy set dobrze zaczęły pilanki, które bardzo szybko wypracowały sobie kilkupunktowe prowadzenie. W ataku dobrze prezentowała się Olga Stranzali. Zawodniczki z Piły wyglądały dobrze również w przyjęciu głównie za sprawą liber, Izy Lemańskiej. Siatkarki z Kalisza mimo szczerych chęci nie odwróciły już losów seta i przegrały 23:35.

Drugi od początku był bardzo wyrównany. Żaden z zespołów nie zamierzał oddać inicjatywy rywalom. Olga Stranzali nadal bardzo dobrze prezentowała się w ataku pilskiej ekipy. Tym razem podopieczne Jacka Pasińskiego nie pozwoliły jednak wypracować pilankom przewagi i losy seta warzyły się do samego końca. W końcówce seta tym razem więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Kalisza i wygrały 25:23 wyrównując stan meczu.

Trzeci set był kopią drugiej partii. Oba zespoły szły łeb w łeb nie pozwalając rywalkom na wypracowanie zbyt wysokiej przewagi. Podobnie jak w secie drugim w końcówce górą były kaliszanki i to one w meczu prowadziły 2:1.

Czwarty set mógł zakończyć rywalizację w tym spotkaniu lub przedłużyć mecz o tie-break. Długo nie było wiadomo jak się zakończy jednak końcówka znów należała do zespołu z Kalisza. Zawodniczki Energi MKS Kalisz wygrały seta do 20 i całe spotkanie 1:3.

Energa MKS Kalisz – Enea PTPS Piła 3:1
(23:25; 25:23; 25:23; 25:20)

MVP: Ljubica Kecman (Energy MKS Kalisz)