Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Pilanki przegrały w Krakowi

Siatkarki Enei PTPS-u Piła w meczu 19. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet przegrały na wyjeździe z zespołem Trefla Proximy Kraków 3:1.

Pierwszy set lepiej wygląda w wykonaniu siatkarek zespołu Gospodarzy. W ataku dobrze spisywała się Ewelina Brzezińska. Podopieczne Jacka Pasińskiego starały się nawiązać walkę jednak krakowianki nie dały odebrać sobie wygranej w tym secie.

Drugi set od początku toczył się pod dyktando pilanek. Na siatce bardzo dobrze spisywała się Dajana Bosković. Pilanki również poprawiły przyjęcie. Siatkarki z Krakowa starały się nawiązać walkę jednak zawodniczki z Wielkopolski skutecznie powiększały przewagę i wygrały seta do 16.

Po dziesięciominutowej przerwie obie ekipy stworzyły bardzo wyrównane widowisko. Atakujące po obu stronach siatki starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zarówno w trzecim jak i w czwartym secie kluczowe okazały się końcówki , w których niestety minimalnie lepsze były siatkarki z Krakowa, które wygrały oba te sety do 23 i cały mecz 3:1

Trefli Proxima Kraków – Enea PTPS Piła 3:1
(25:17; 16:25; 25:23; 25:23)