Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Pilanki przegrały w Policach

Siatkarki Enei PTPS Piła w meczu 16. kolejki LSK przegrały na wyjeździe z zespołem Chemika Police 3:1.

Pierwszego seta dobrze rozpoczeły siatkarki z Polic. Podopieczne trenera Abbondanzy dość szybko wypracowały kilkupunktowe prowadzenie. W ataku zespołu mistrzyń Polski dobrze prezentowała się Martyna Łukasik oraz Bianka Busa. Zawodniczki z Wielkopolski starały się odrabiać straty jednak dobra gra w bloku nie wystarczyła na zatrzymanie policzanek i te wygrały pierwszego seta do 18.

Drugi set od początku wyglądał podobnie jednak pilanki popełniały znacznie więcej błędów co przełożyło się na większą przewagę zespołu z Polic. Na siatce dobrze prezentowała się ponownie Bianka Busa, której tym razem wtórowała Martyna Grajber. Siatkarki z Wielkopolski nie potrafiły znaleźć sposobu na rozpędzone rywalki i nie pomagały tu przerwy oraz wprowadzane zmiany przez trenera pilanek. Ostatecznie siatkarki z Polic tego seta wygrały do 14.

Trzeci set przyniósł najwięcej emocji. Swoją grę zdecydowanie poprawiły siatkarki Enei PTPS Piła, które nawiązały walkę z zawodniczkami z Polic. W drużynie z Wielkopolski w ataku dobrze prezentowała się Olga Stranzali. Losy seta ważyły się do samego końca i o zwycięstwie decydowała gra na przewagi. Większym doświadczeniem w końcówce wykazały się policzanki. które wygrały 29:27 i całe spotkanie 3:0.

Chemik Police – Enea PTPS Piła 3:0
(25:18; 25:14; 29:27)

MVP: Iga Chojnacka (Chemik Police)