Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Pilanki przegrały z Rzeszowem

W meczu 19. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet zawodniczki Enei PTPS Piła przegrały u siebie z drużyną Developresu SkyRes Rzeszów.

Początek meczu należał do zawodniczek z Rzeszowa. Siatkarki z Podkarpacia szybko wypracowały kilkupunktowe prowadzenie, głównie za sprawą skutecznych ataków Katarzyna Zaroślińskiej-Król. Z czasem pilanki zaczęły odrabiać straty, skuteczne ataki Olgi Stranzali pozwoliły zawodniczką z Wielkopolski nawiązać walkę z rywalkami. W końcówce seta inicjatywę ponownie przejęły rzeszowianki, które wygrały pierwszego seta do 20.

Drugi set zaczął się od wyrównanej gry obu ekip, co zapowiadało walkę do samego końca. Z czasem jednak inicjatywę zaczęły przejmować rzeszowianki. W ataku dobrze prezentowała się Katarzyna Zaroślińska-Król oraz Jelena Blegojević. Głównie za sprawą tych dwóch zawodniczek siatkarki Developresu wypracowały sobie wysokie prowadzenie, którego nie oddały do końca seta, wygrywając do 13.

Pilanki podrażnione porażką w poprzedniej partii do trzeciego seta przystąpiły bardzo zmotywowane. Dobre zagrywki Klaudii Kaczorowskiej pozwoliły pilanką wyjść na prowadzenie. Rzeszowianki szybko zareagowały, a gra wyrównała się. W końcówce seta podobnie jak w pierwszej partii więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Rzeszowa i wygrały seta do 18, a całe spotkanie 0:3.

Enea PTPS Piła – Developres SykRes Rzeszów 0:3
(20:25; 13:25; 18:25)

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król (Developres SkyRes Rzeszów)