Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Pilanki przegrały u siebie z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała

W zaległym meczu 13. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet siatkarki Enei PTPS Piła przegrały u siebie z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 0:3

Od początku pierwszego seta inicjatywę przejęły zawodniczki z Bielsko-Białej. PIlanki miały spore problemy w przyjęciu z przekładało się na słabą grę w ataku. Zawodniczki zespołu gości zwiększały swoją przewagę pewnie idąc po zwycięstwo w premierowej partii tego spotkania. Ostatecznie pierwszy set zakończył się zwycięstwem BKS-u do 12.

Drugi set również lepiej rozpoczeły siatkarki gości. Zespół podopiecznych trenera Piekarczyka szybko zyskały kilkupunktowe prowadzenie i kontrolowały grę. Pilanki starały się nawiązać walkę z rywalkami. Do ataku zerwała się Klaudia Kaczorowska oraz Marharyta Azizova jednak było to za mało aby odwrócić lose tego seta. Siatkarki BKS PROFI CREIT Bielsko-Biała drugiego seta wygrały do 19.

Trzeci set dostarczył kibicom w hali przy Żeromskiego najwięcej emocji. Pilanki dominowały od samego początku. Dobrze spisywały się w ataku Klaudia Kaczorowska oraz Olga Stranzali. Prócz skutecznej grze w ataku pilanki bardzo dobrze grały w przyjęciu. Siatkarki z Piły prowadziły już w pewnym momencie siedmioma punktami (17:10) i wydawało się, że wracają do rywalizacji w tym meczu. Od tego momentu na parkiecie wszystko zmieniło się o 180 stopni. Pilanki znów nie potrafiły dobrze przyjąć piłki, a rywalki wykorzystywały to bez żadnych problemów. Od stanu 17:10 zawodniczki z Wielkopolski zdobyły tylko pięć punktów, a rywalki 15 i to BKS wygrał tego seta 22:25 i całe spotkanie 0:3.

Enea PTPS Piła – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 0:3
(12:25; 19:25; 22:25)

MVP: Paulina Maj-Erwardt (BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała)