Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Pilanki przegrywają w Bielsko-Białej

Zawodniczki Enei PTPS Piła w meczu 24. kolejki LSK przegrały na wyjeździe z zespołem BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała 3:0.

Pierwsza partia czwartkowego spotkania była wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punkotwej. Końcówka seta była zacięta. Zespoły grały na przewagi. W dwóch ostatnich akcjach pilanki popełniły proste błędy. Najpierw dotknęły siatki, a następnie pomyliły się w ataku 24:26.

W drugim secie zespoły do stanu 7:7 grały punkt za punkt. Następnie inicjatywę przejęły bielszczanki, które dominowały na parkiecie. Podopieczne trenera Pasińskiego mimo starań nie odwróciły już losów tego seta i przegrały do 19.

Dziesięciominutowa przerwa nie przyniosła zmian w grze obu ekip. Siatkarki z Bielsko-Białej nadal grały skuteczniej od rywalek. Zawodniczki Enei PTPS Piła nie mogły znaleźć sposoby na powstrzymanie dobrze prezentujących się rywalek. Ostatecznie pilanki przegrały tego seta do 20 i całe spotkanie 3:0.

BKS Profic Credit Bielsko-Biała – Enea PTPS Piła 3:0
(26:24; 25:19; 25:20)