Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Pilanki wygrywają na koniec fazy zasadniczej

Siatkarki Enei PTPS Piła w meczu kończącym fazę zasadniczą pokonały u siebie KSZO Ostrowiec 3:0.

Pierwszy set to od początku do końca pełna dominacja siatkarek Enei PTPS Piła. Pilanki z zawodniczkami z Ostrowca Świętokrzyskiego robiły co chciały. W ataku świetnie prezentowała się Marharyta Azizova, której wtórowała Anna Stencel. Świetna gra pilanek zaowocowała okazałym zwycięstwem w pierwszym secie 25:13.

Drugi set to również gra w siatkówkę tylko jednego zespołu, Enei PTPS Piła. Zawodniczki z Wielkopolski podobnie jak w pierwszym secie zdeklasowały swoje rywalki.  W ataku znów świetnie spisywała się Azizova i Stencel. Rywalki nie były wstanie zareagować i musiały ponownie uznać wyższość siatkarek z Piły, które wygrały 25:8.

Trzeci set był bardziej wyrównany od dwóch poprzednich ale to nadal zawodniczki z Wielkopolski dyktowały warunki. Pilanki rozluźnione po dwóch poprzednich setach oddały trochę pola rywalką. W zespole KSZO grę w ataku na swoje barki wzięła Justyna Wojtowicz oraz Koleta Łyszkiewicz. Pilanki nie pozwoliły jednak rozpędzić się rywalką i odpowiadały skutecznymi atakami Azizovej oraz Stranzali. Ostatecznie pilanki wygrały seta do 18 i całe spotkanie 3:0

Enea PTPS Piła – KSZO Ostrowiec 3:0
(25:13; 25:8; 25:18)

MVP: Marharyta Azizova (Enea PTPS Piła)