Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Pilanki wygrywają w pierwszym meczu o 9 miejsce

Zawodniczki Enei PTPS Piła w pierwszym meczu o 9 lokatę w Lidze Siatkówki Kobiet wygrały z DPD Legionovia Legionowo 3:0

Mecz zaczął się od bardzo wyrównanej gry obu ekip.  Żadna z drużyn nie chciała oddać przewagi rywalką i taki stan utrzymywał się do stanu 10:10. Kolejne piłki padły łupem zawodniczek z Piły i to one zaczęły dyktować warunki gry. Trener drużyny z Legionowa starał się ratować sytuację zmianami jednak nie przyniosło to efektów, a przewaga pilanek powiększała się o kolejne punkty. Siatkarki z Wielkopolski nie oddały już inicjatywy w tym secie i wygrały go 25:17.

Pilanki napędzony dobrą grą w pierwszym secie pewnie zaczęły również drugą partię. Rywalki nie potrafiły podjąć walki z rozpędzonymi pilankami. W zespole z Piły dobrze prezentowała się Marharyta Azizova oraz Olga Stranzali. Drugi set pilanki wygrały do 15 i były już o krok od zwycięstwa w pierwszym meczu o 9. miejsce.

W trzecim secie nic się już nie zmieniło. Siatkarki z Piły nadal grały bardzo dobrze a rywalki nie potrafiły ich zatrzymać. Wielkopolanki trzeciego seta wygrały 25:17 i zwyciężyły 3:0 w pierwszym spotkaniu o 9 miejsce.

Enea PTPS Piła – DPD Legionovia Legionowo 3:0
(25:17; 25:15; 25:17)

MVP: Marhatyta Azizova (Enea PTPS Piła)