Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Pilanki wygrywają z #VolleyWrocław

Zawodniczki Enei PTPS Piła w meczu 3. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet pokonały u siebie #VolleyWrocław 3:2.

Pierwszego seta bardzo dobrze rozpoczęły zawodniczki Enei PTPS Piła. Podopieczne trenera Hernandeza szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie i kontrolowały przebieg gry. W zespole gospodarzy w ataku bardzo dobrze spisywały się Olga Stranzali oraz Marharty Azizovo. Zawodniczki z Wrocławia nie potrafiły zatrzymać napędzonych rywalek i musiały uznać ich wyższość w tej partii. Pilanki premierowego seta tego spotkania wygrały do 17.

W drugim secie gra zmieniła się o 180 stopni. Zawodniczki z Wrocławia szybko przejęły inicjatywę i kontrolowały grę. W drużynie gości wyróżniała się szczególnie Aleksandra Rasińska, która była bardzo skuteczna w swoich atakach. Pilanki nie potrafiły odwrócić już losów tego seta i przegrały go do 11.

Trzeci set to właściwie powtórka z drugiej partii. Na siatce dużo lepiej radziły sobie przyjezdne, natomiast pilanki popełniały wiele niewymuszonych błędów. Na nic zdały się przerwy na żądanie trenera Hernandeza i to zawodniczki z Wrocławia prowadziły 1:2.

Czwarty set to przebudzenie siatkarek Enei PTPS Piła. Zdecydowanie poprawiło się przyjęcie w pilskiej drużynie co przekładało się na skuteczne ataki, w głównej mierze kończone przez Stranzali. Podopieczne trenera Solarewicz nie zamierzały jednak oddać tak łatwo tego seta jednak ostatecznie poległy do 21.

W tie-breaku pilanki zagrały równie efektywnie co efektownie. W ataku brylowała Stranzali oraz kapitan pilanek, Klaudia Kaczorowska. Zawodniczki z Piły szybko wypracowały sobie przewagę, której nie oddały do końca seta wygrywając 15:8 i cały mecz 3:2, notując tym samym pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018/2019.

Enea PTPS Piła – #VolleyWrocław 3:2
(25:17; 11:25; 18:25; 25:21; 15:8)

MVP: Olga Stranzali (Enea PTPS Piła)