Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Pilanki wywalczyły punkt w Rzeszowie

Zawodniczki Enei PTPS Piła w meczu 8. kolejki LSK przegrały na wyjeździe z zespołem KS Developres Rzeszów 3:2.

Pierwszy set od samego początku należał do zawodniczek 4. drużyny poprzedniego sezony. Zawodniczki z Rzeszowa dominowały we wszystkich elementach gry. W ataku dobrze prezentowały się Jelena Blagojević oraz Michaela Mlejnkova. Pilanki nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych rywalek do tego miały spory problem ze skutecznymi atakami. Ostatecznie rzeszowianki wygrały premierowego seta do 15.

Druga partia tego meczu była znacznie bardziej wyrównana. Zawodniczki z Wielkopolski nie pozwoliły odskoczyć rywalką i gra toczyła się punkt za punkt. Podopieczne trenera Narjano Hernandeza zyskiwały pewność siebie i zaczęły odskakiwać rywalką. W ataku zespołu z Piły dobrze prezentowała się Olga Stranzali oraz Marharyta Azizova. Pilanki tego seta wygrały do 20 i wyrównały stan meczu.

W trzecim secie w grze obu zespołów niewiele się zmieniło. Pilanki prezentowały się bardzo dobrze zarówno w przyjęciu jak i w ataku, gdzie podobnie jak w poprzedniej partii dobrze prezentowała się Marharyta Azizova. Rzeszowianki nie pozwalały jednak uzyskać większej przewagi niż trzy punktu co nie przeszkodziło zawodniczką Enei PTPS Piła wygrać tego seta do 22 i wyjść na prowadzenie 1:2.

Czwarty set przyniósł zmianę gry obu zespołów i do złudzenia przypominał pierwszego seta. Rzeszowianki  od początku przejęły inicjatywę w spotkaniu, a zawodniczki z Wielkopolski nie potrafiły ich zatrzymać. Dobrze w ataku Developresu prezentowała się Michale Mlejnnkova. Pilanki nie nawiązały walki w tym secie i musiały uznać wyższość rywalek w tym secie do 18.

W tie-breaku gra dość długo  była wyrównana i przy zmianie stron pilanki przegrywały tylko dwoma punktami. Niestety po zmianie stron zawodniczki z Wielkopolski zdobyły tylko jeden punkt i przegrały 15:9, a całe spotkanie 3:2.

KS Developres Rzeszów – Enea PTPS Piła 3:2
(25:15; 20:25; 22:25; 18:25; 15:9)

MVP: Michaela Mlejnkova (KS Developres Rzeszów)

Fot: lsk.plps.pl