Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Podsumowanie pierwszego dnia turnieju z okazji 100-lecia Niepodległości

Dzisiaj w Pile rozpoczął się turniej z okazji 100-lecia Niepodległości z udziałem czterech zespołów z Ligi Siatkówki Kobiet.

Na turniej do Piły przyjechały cztery ekipy, które w sezonie 2018/2019 będą występować w Lidze Siatkówki Kobiet, mistrz Polski Chemik Police, wicemistrz ŁKS Commerecon Łódź, beniaminek ligi Energa MKS Kalisz i gospodarz turnieju, piąte ekipa poprzedniego sezonu Enea PTPS Piła.

Turniej rozpoczął się derbami Wielkopolski pomiędzy Eneą PTPS Piła, a Energą MKS Kalisz. Drużyna z Kalisz do rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet wróciła po dziewięciu latach.

Pilanki podczas rywalizacji z beniaminkiem ligi pokazały, który zespół jest bardziej doświadczony na tym poziomie i wygrały pewnie mecz 3:0, w setach do 20, 16 oraz 21.

Drugi mecz to starcie mistrza z wicemistrzem. Pierwszy i drugi set to zdecydowana dominacja zespołu z Polic. Zawodniczki Chemika wygrały pierwszego seta do 19 , a drugiego do 16. W trzecim secie do głosu doszły zawodniczki z Łodzi i wygrały do 21. W czwartej partii do swojej dobrej gry powróciły zawodniczki z Polic i wygrały do 20, a cały mecz 3:1.

Jutro kolejna dawka siatkarskich emocji.
O godzinie 16:00 mecz ŁKS Commerecn Łódź – Energa MKS Kalisz, a 45 po tym spotkaniu na parkiecie zobaczymy starcie Enei PTPS Piła z Chemikiem Police.