Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Trzy punkty Enei PTPS-u Piła w meczu z Muszyną

Podopieczne Jacka Pasińskiego w mecz 7. kolejki LSK pokonały zawodniczki MKS Polski Cukier Muszynianka Muszyna. 

Od początku meczu zdecydowanie lepiej na parkiecie wyglądały zawodniczki Enei PTPS-u Piła. W ataku pilskiej ekipy prym wiodła Dajana Bosković. Zawodniczki z Muszyny starały się gonić rozpędzone rywalki jednak nie potrafiły tego zrobić w żaden sposób. Pilanki do końca kontrolowały przebieg gry i wygrały seta do 16.

Zawodniczki z Muszyny w drugim secie nadal nie mogły sobie poradzić z dobrą grą przyjezdnych. Pilanki w stosunku do ostatniego meczu poprawiły zagrywkę i w tym elemencie były bardzo mocne. Siatkarki z Wielkopolski drugiego seta wygrały do 11 i wydawało się, że zwycięstwo w tym meczu mają w kieszeni.

Po dziesięciominutowej przerwie do gry zabrały się zawodniczki z Muszyny, które zaczęły toczyć wyrównaną grę z podopiecznymi Jacka Pasińskiego. Oba zespoły grały punkt za punkt praktycznie przez całego seta jednak w końcówce więcej szczęścia miały siatkarki gospodarzy i to one wygrały tego seta.

Pilanki podrażnione porażką w trzeciej partii i od początku seta to one dyktowały warunki. Ponownie dobrze w ataku prezentowała się Dajana Bosković. Zawodniczki z Muszyny starały się odrobić straty i odrobiły kilka punktów do przyjezdnych ale w końcówce tym razem szczęście uśmiechnęło się do pilanek i to one cieszyły się z trzech punktów.

Enea PTPS Piła – MKS Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:1
(25:16; 25:11; 23:25; 25:23)