Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Trzy punkty w meczu z Bydgoszczą

EneaPTPS Piła pokonała 3:1  KS PAŁAC Bydgoszcz  w meczu dziewiątej kolejki LSK. MVP: Agata Babicz.

Zawodniczki ENEI mają za sobą cztery wygrane i tyle samo porażek, z kolei KS Pałac Bydgoszcz ma na swoim koncie jedną przegraną więcej. Pozycja w tabeli lepsze notowania przed meczem daje pilankom i to one stawiane są w roli faworytek.

Pierwszy set miał bardzo wyrównany przebieg i trudno było dopatrywać się w nim jakieś zdecydowanej przewagi, którejkolwiek z drużyn. Obie ekipy popełniły podobną ilość błędów i punktowały zagrywką, jednak elementem, który zrobił różnicę był blok. Cztery punktowe bloki postawione przez pilanki, okazały się „niuansami”, które pozwoliły gospodyniom wygrać na przewagi pierwszą odsłonę spotkania.

Równy przebieg cechował także kolejną odsłonę. W zespole KS Pałacu Bydgoszcz dobry okres gry notowały: Sandra Szczygioł i Natalia Misiuna, które ciągnęły swoją ekipę do zwycięstwa w secie. Skuteczne ataki obu zawodniczek, wspomaganych w bloku przez Paulinę Świder, zaowocowały wygraną w drugiej partii i wyrównania stanu spotkania.

Trzeci set ponownie przebiegał pod dyktando pilanek, które prowadziły już 5:0. Spora w tym zasługa skutecznych bloków, które przyniosły im trzy punkty i Dajany Bosković, która dołożyła swoje zarówno w ataku, jak i w bloku. Chwilowy przestój szybko zniwelował stratę i postawił gospodynie w roli goniących wynik, z której wywiązały się dobrze. Celne ataki Agaty Babicz, stały się prawdziwym atutem zawodniczek Enei i pozwoliły im wygrać tę partię 25:21.

Ostatni set był dla bydgoszczanek prawdziwym nokautem. Cztery punktowe bloki pozwoliły na zbudowanie przewagi, a dobrze pracujący ten element w dalszej części partii zrobił różnicę. Dodatkowo zawodniczki Pałacu popełniały błędy, przez co niejako wyciągnęły rękę w stronę pilanek. Błąd w ataku Joanny Kuligowskiej zakończył spotkanie. Nagroda MVP trafiła w ręce Agaty Babicz.

Enea PTPS Piła – KS PAŁAC Bydgoszcz 3:1
(27:25; 23:25; 25:21; 25:11)