Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Trzy punkty zostają w Pile

Siatkarki Enei PTPS Piła w meczu 7. kolejki LSK pokonały zawodniczki z Radomia 3:1

Pierwszego seta bardzo dobrze zaczęły zawodniczki trenera Naranjo Hernandeza. Pilanki szybko wypracowały sobie kliku punktowe prowadzenie i kontrolowały przebieg seta. W ataku dobrze spisywała się Marharita Azizova, a trzema blokami punktowymi w tym secie popisała się Anna Stencel. Zawodniczki z Radomia nie mogły znaleźć sposobu na pilanki i musiały uznać wyższość rywalek. Enea PTPS Piła pierwszego seta wygrała 25:15.

Początek drugiej partii również należał do pilanek jednak z czasem zaczęły pojawiać się w ich grze co raz kosztowniejsze błędy. Zespół Radomki zaczął odrabiać straty i na tablicy mieliśmy wynik 18:18. Od tego momentu pilanki zdobyły tylko dwa punktu i w meczu mieliśmy remis po jeden.

W trzeci secie zawodniczki z Wielkopolski powróciły do dobrej dyspozycji z pierwszej partii.  W ataku świetnie grała Marharyta Azizova. Pilanki z piłki na piłkę się rozpędzały i powiększały przewagę nad rywalkami. Trener drużyny przyjezdnej ratowała się zamianami i czasem na żądanie jednak takie działania nie przynosiły skutku. Ostatecznie pilanki wygrały do 19 i były o krok od pierwszego w tym sezonie zwycięstwa za trzy punkty.

Czwarty set nie przyniósł zmian w grze obu zespołów. Podopieczne trenera Naranjo Hernandeza dominowały we wszystkich elementach gry. W ataku podobnie jak we wcześniejszych setach dobrze prezentowała się Marharyta Azizova, której wtórowała Klaudia Kaczorowska. Zawodniczki Radomki nie potrafiły zatrzymać rozpędzonych pilanek i były bezradne. Siatkarki Enei PTPS Piła tego seta wygrały podobnie jak pierwszego do 15 i mogły świętować zwycięstwo w tym meczu.

Enea PTPS Piła – E.Leclerc Radomka Radom 3:1
(25:15; 20:25; 25:19; 25:15)

MVP: Marharyta Azizova (Enea PTPS Piła)