Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Trzy punkty zostają w Pile

Pilanki w meczu 18. kolejki LSK pokonały przed własną publicznością 3:1 z POLI Budowlanymi Toruń.

Siatkarki Enei PTPS-u Piła bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie z zespołem z Torunia. Pilanki bardzo dobrze radziły sobie w ataku i prowadziły już 7:0, głównie za sprawą Dajany Bosković oraz Karoliny Różyckiej. Zawodniczki Mirosława Zawieracza wyglądały jak dzieci we mgle i w żaden sposób nie potrafiły zatrzymać rozpędzonych siatkarek z Wielkopolski. W końcówce seta co prawda podopieczne Jacka Pasińskiego oddały rywalkom kilka punktów jednak i tak wygrały wysoko do 15.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły przyjezdne. Torunianki wyszły na kilkokpunktowe prowadzenie jednak pilanki szybko zareagowały i za sprawą Dajany Boskvić odrobiły straty. Od tego momentu gra była bardzo wyrównana, oba zespoły starały się odskoczyć. Końcówka seta należała jednak zdecydowanie do siatkarek z Piły, które zdobyły kilka punktów z rzędu i prowadzenia nie oddały już do końca seta wygrywając do 20.

Po dziesięciominutowej przerwie siatkarki z Piły były wyraźnie zdekoncentrowane. Popełniały błędy, które do tej pory w tym spotkaniu im się nie zdarzały. Chwile dekoncentracji rywalek wykorzystały siatkarki z Torunia wychodząc na prowadzenie. Dobrze w ataku toruńskiej ekipy prezentowała się Kinga Hatala. Taka gra obu ekip pozwoliła siatkarkom Mirosława Zawieracza zbliżyć się na jeden set do rywalek.

Czwarty set na początku był dość wyrównany. W ataku ekipy z Piły dobrze prezentowała się Bosković jednak zawodniczki zespołu gości starały się dotrzymać im kroku. Podopieczne Jacka Pasińskiego przyspieszyły swoją grę i dzięki dobrze dysponowanej Babicz oraz Bosković odskoczyły na kilka punktów. Torunianki musiały uznać wyższość wyżej sklasyfikowanych rywalek i poległy w tym secie do 15.

Enea PTPS Piła – POLI Budowlani Toruń 3:1
(25:15; 25:20; 21:25; 25:15)
MVP: Dajana Bosković