Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Ryszard Czarnecki z wizytą w Pile

Nowo wybrany wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej odwiedził siedzibę Enei PTPS Piła

Enea PTPS Piła to pierwszy klub piłki siatkowej w Polsce, który po wyborze na wiceprezesa PZPS-u odwiedził Ryszard Czarnecki.

Ryszard Czarnecki to polski polityk, historyk jak również działacz sportowy oraz członek Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Był posłem na sejm I i III kadencji oraz deputowany do Parlamentu Europejskiego gdzie od 2014 roku do 7 lutego 2018 roku pełnił rolę jego wiceprzewodniczącego.

W ubiegłym tygodniu Ryszard Czarnecki został wybrany do zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz zasiądzie w prezydium . Będzie pełnił funkcję wiceprezesa do spraw międzynarodowych.

– Dziękuję siatkarskiemu środowisku za kolejny dowód zaufania. To dyscyplina o dużym potencjale sportowym i ogromnej popularności. Wobec starań naszej federacji o kolejne wielkie wydarzenia siatkarskie w Polsce pragnę wykorzystać swoje międzynarodowe relacje i doświadczenie, by fantastyczni polscy kibice mogli cieszyć się z widowisk na najwyższym poziomie – powiedział Czarnecki po objęciu nowego stanowiska.