Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Rzeszowianki mocniejsze w ostatnim meczu rundy zasadniczej

Enea PTPS Piła w meczu ostatniej kolejki LSK przegrały na wyjeździe z zespolem Develporesu SkyRes Rzeszów 0:3

Mecz lepiej rozpoczęły siatkarki z Piły, które wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Trener zespołu gospodarzy musiał szybko reagować i poprosił o czas. Po wznowieniu gry zawodniczki z Rzeszowa zaczęły grać co raz lepiej i gra zdecydowanie się wyrównała. W końcówce seta więcej spokoju zachowały siatkarki z Podkarpacia i wygrały pierwszego seta do 18.

Drugiego seta znów lepiej rozpoczęły podopieczne Jacka Pasińskiego. W zespole z piły w ataku dobrze prezentowała się Dajana Bosković. Rzeszowianki nie mogły zatrzymać dobrze dysponowanych w tym secie i wydawało się, że pewnie wyrównaj stan meczu. Pilanki miały dwie piłki setowe ale te wybroniły rzeszowianki i wiadomo było, że set zakończy się na przewagi. Siatkarki trenera Micelliego skończyły kolejne dwie akcję i wygrały 26:24.

Po dziesięciominutowej przerwie rzeszowianki niesione zwycięstwem w poprzednim secie nie pozwalały rywalką nabrać wiatru w żagle i szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Trener Pasiński starał się reagować wprowadzając zawodniczki rezerwowe jednak siatkarki Develpresu nie oddały prowadzenia do końca i trzeciego seta wygrały do 15, wygrywając mecz 3:0.

Developres SkyRes Rzeszów – Enea PTPS Piła 3:0
(25:18; 26:24; 25:15)