Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Sonia Kubacka dołączy do drużyny Enei PTPS-u Piła

24-letnia środkowa w nadchodzącym sezonie reprezentować będzie barwy pilskiego klubu.

 Sonia Kubacka swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w klubie Culmen Chełmno, następnie przeniosła się do Jokera Świecie. W sezonie 2017/2018 przeniosła się do pierwszoligowej E.Leclerc Radomki Radom, z którą awansowała do ekstraligi. W Radomiu spędziła trzy kolejne sezony.

W nadchodzącym sezonie TAURON Ligi reprezentować będzie barwy Enea PTPS Piła.

-Zdecydowałam się na dołączenie do zespołu Enei PTPS-u ze względu na to, że chcę dalej się rozwijać i zdobywać doświadczenie, a najlepiej robić to w drużynie, która jest ambitna i waleczna – tłumaczy decyzję środkowa. Mam nadzieję, że pod okiem trenera Zawieracza podniosę poziom swoich umiejętności, a jako drużyna pokażemy się z jak najlepszej strony. Znam większość dziewczyn, z niektórymi z nich grałam i wierzę, że będziemy w stanie po raz kolejny sprawić niespodziankę tak jak zrobiły to siatkarki z Piły w poprzednim sezonie.

Sonia Kubacka jest trzecią środkową bloku, która reprezentować będzie barwy Enei PTPS-u Piła w sezonie 2020/2021, wcześniej pilski klub poinformował o pozostaniu na kolejny sezon Gabrieli Ponikowskiej i Judyty Gawlak.