Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Wyrównany pojedynek pilanek

W meczu 17. kolejki LSK zawodniczki Enei PTPS Piła przegrały 1:3 z ŁKS Commerecon Łódź ale walczyły do samego końca.

Pierwszy set od początku był bardzo wyrównany. Zawodniczki z Piły bardzo dobrze grały w blokiem, do czego skuteczne ataki dołożyła Olga Stranzali oraz Marharyta Azizova. Łodzianki nie pozostawały jednak dłużne i dzięki dobrej grze w ataku Regiane Bidas toczyły wyrównane spotkanie. W końcówce większej zimnej krwi zachowały łodzianki i wygrały pierwszego seta 23:25.

Drugiego seta dobre rozpoczęły pilanki. W ataku nadal bardzo dobrze prezentowała się Marharyta Azizova. Siatkarki z Wielkopolski wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca. Łodzianki starały się jeszcze wrócić do gry ale ta sztuka im się nie udała i w meczu mieliśmy remis 1:1.

Zawodniczki z Łodzi podrażnione porażką w drugiej partii szybko wyszły na prowadzenie w trzecim secie. Pilanki znacznie osłabły i na 25 ataków skończyły tylko pięć. Zawodniczki ŁKS-u wykorzystały przestój w grze siatkarek Enei PTPS Piła i trzeciego seta wygrały wyraźnie, do 14.

Czwarty set wyglądał bardzo podobnie jak dwie pierwsze partie. Oba zespoły toczyły bardzo zacięty bój. Łodzianki walczyły o wywiezienie trzech punktów, a pilanki o przedłużenie tego spotkania. Podopieczne trenera Chiappiniego ponownie grały skutecznie w ataku, głównie za sprawą Pauli Słoneckiej oraz Klaudii Kaczorowskiej. Do tego dołożyły jeszcze skuteczną grę w blaku. Taka postawa siatkarek z Wielkopolski doprowadziła do piłek setowych, których nie skończyły, a inicjatywę na boisku przejął zespół z Łodzi. Zawodniczki ŁKS-u swoją piłkę setową skończyły i wygrały seta 24:26 oraz całe spotkanie 1:3.

Enea PTPS Piła – ŁKS Commerecon Łódź 1:3
(23:25; 25:20; 14:25; 24:26)

MVP: Regiane Bidas (ŁKS Commerecon Łódź)