Enea PTPS Piła

Mistrz Polski 1998, 1999, 2000, 2001

Zdobywca Pucharu Polski 1999, 2001, 2002, 2007

Z Wrocławia wracamy z trzema punktami

Zawodniczki Enei PTPS Piła w meczu 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet pokonały #VolleyWrocław 1:3

W pierwszy secie mogliśmy oglądać dość wyrównane widowisko. Podopieczne trenera Solarewicza walczyły o pierwsze zwycięstwo we własnej hali, zawodniczki z Piły o trzecią wygraną z rzędu. W zespole z Piły dobrze prezentowała się Olga Stranzali, wrocławianki jednak nie odpuszczały głownie za sprawą byłej zawodniczki Enei PTPS Piła, Karoliny Piśla. Wynik seta ważył się do samego końca jednak więcej spokoju zachowały pilanki i wygrały seta 22:25.

Drugi set od początku kontrolowały zawodniczki Enei PTPS Piła. Podopieczne trenera Chappiniego dominowały w każdym aspekcie gry. W ataku bardzo dobrze spisywała się Marharyta Azizova. Wrocławianki starały się zatrzymać rozpędzone pilanki. Trenera Solarewicz starał się rotować składem jednak nie przynosiło to żadnych efektów. Ostatecznie pilanki wygrały tego seta do 17.

Trzecia partia przyniosła dość niespodziewane rozstrzygnięcie. Wrocławianki od początku seta dyktowały warunki. Pilanki miały ogromny problem z przyjmowaniem zagrywki, zawodniczki z Wrocławia w tym secie zdobyły aż 6 punktów bezpośrednio z zagrywki. Siatkarki z Wielkopolski miały problem również z kończeniem ataków, zdobywając tylko 6 punktów właśnie atakiem. Wrocławianki wygrały tego seta do 16.

Czwarty set wyglądał bardzo podobnie jak pierwsza partia. Żaden z zespołów nie chciał oddać pola. Pilanki walczyły o zakończenie tego spotkania, a wrocławianki o doprowadzenie do tie-braka. Gra toczyła się cały czas punkt za punt, praktycznie do samego końca. O zwycięstwie w tym secie musiała zadecydować gra na przewagi. Podobnie jak w pierwszej partii górą były zawodniczki z Wielkopolski, które wygrały 25:27.

#VolleyWrocław – Enea PTPS Piła 1:3
(22:25; 17:25; 16:25; 25:27)

MVP: Anna Stencel (Enea PTPS Piła)